Anda di sini!
Utama > Dalam Negara > Senarai Calon BN Johor PRU14

Senarai Calon BN Johor PRU14

JOHOR BHARU, Berikut adalah senarai calon Barisan Nasional (BN) yang akan bertanding di 26 kerusi Parlimen dan 56 kerusi Dewan Undangan Negeri pada pilihan raya umum ke-14 pada 9 Mei ini.

P140 – Segamat – Datuk Seri Dr S Subramaniam (MIC)

N01 – Buluh Kasap – Datuk Zahari Sarip (UMNO)

N02 – Jementah – Chiam Yok Meng (MCA)

P141 – Sekijang – Datuk Ayub Rahmat (UMNO)

N03 – Pemanis – Khoo Shiaw Lee (Gerakan)

N04 – Kemelah – Anuar Abd Manap (UMNO)

P142 – Labis – Datuk Chua Tee Yong (MCA)

N05 -Tenang – Mohd Azahar Ibrahim (UMNO)

N06 – Bekok – Tan Chong (MCA)

P143 – Pagoh – Ismail Mohamed (UMNO)

N07 – Bukit Kepong – Mohd Noor Taib (UMNO)

N08 – Bukit Pasir – Datuk Noriah Mahat (UMNO)

P144 – Ledang – Datuk Dr Hamim Samuri (UMNO)

N09 – Gambir – Datuk M. Asojan (MIC)

N10 – Tangkak – Goh Tee Tee (MCA)

N11 – Serom – Datuk Abdull Rahim Talib (UMNO)

P145 – Bakri – Koh Chon Chai (MCA) ​​​​​​​

N12 – Bentayan – Lee Kim Heng (MCA)

N13 – Simpang Jeram – Mohd Radzi Md Amin (UMNO)

N14 – Bukit Naning – Datuk Hassan Johari (UMNO)

P146 – Muar – Datuk Seri Razali Ibrahim (UMNO)

N15 – Maharani – Datuk Ashari Sharif (UMNO)

N16 – Sungai Balang – Zaiton Ismail (UMNO)

P147 – Parit Sulong – Datuk Dr Noraini Ahmad (UMNO) ​​​​​​​

N17 – Semerah – Mohd Ismail Roslan (UMNO)

N18 – Sri Medan – Datuk Zulkurnain Kamisan (UMNO)

P148 – Ayer Hitam – Datuk Seri Dr Wee Ka Siong (MCA)

N19 – Yong Peng – Ling Tian Soon (MCA)

N20 – Semarang – Datuk Samsolbari Jamali (UMNO)

P149 – Sri Gading – Datuk Ab Aziz Kaprawi (UMNO)

​​​​​​​ N21 – Parit Yaani – Soh Lip Yan (MCA)

N22 – Parit Raja – Norashidah Ramli (UMNO)

P150 – Batu Pahat – Haliza Abdullah (UMNO)

N23 – Penggaram – Kang Beng Kuan (MCA)

N24 – Senggarang – Zaidi Japar (UMNO)

N25 – Rengit – Ayub Jamil (UMNO)

P151 – Simpang Renggam – Datuk Liang Teck Meng (Gerakan)

N26 – Machap – Abd Taib Abu Bakar (UMNO)

N27 – Layang Layang – Datuk Onn Hafiz Ghazi (UMNO)

P152 – Kluang – Gan Ping Shou @ Gan Ping Siew (MCA)

N28 – Mengkibol – Chin Sim Lai (MCA)

N29 – Mahkota – ​​​​​​​Datuk Md Jais Sarday (UMNO)

P153 – Sembrong ​​​​​​​ – Datuk Seri Hishammuddin Tun Hussein (UMNO)

N30 – Paloh – Teoh Yap Kun (MCA)

N31 – Kahang – R. Vidyananthan (MIC)

P154 – Mersing – Datuk Dr Abdul Latiff Ahmad (UMNO)

N32 – Endau – Alwiyah Talib (UMNO)

N33 – Tenggaroh – K. Ravenkumar (MIC)

P155 – Tenggara – Datuk Seri Dr Adham Baba (UMNO)

N34 – Panti – Hahasrin Hashim (UMNO)

N35 – Pasir Raja – Rashidah Ismail (UMNO)

P156 – Kota Tinggi – Datuk Halimah Mohamed Sadique (UMNO)

N36 – Sedili – Rasman Ithnain (UMNO) ​​​​​​​

N37 – Johor Lama – Rosleli Jahari (UMNO)

P157 – Pengerang – Datuk Seri Azalina Othman Said (UMNO)

N38 – Penawar – Datuk Sharifah Azizah Syed Zain (UMNO)

N39 – Tanjung Surat – Datuk Syed Sis Syed Abdul Rahman (UMNO)

P158 – Tebrau ​​​​​​​- Datuk Seri Dr Hou Kok Chung (MCA)

N40 – Tiram – Datuk Maulizan Bujang (UMNO)

N41 – Puteri Wangsa – Abd Aziz Tohak (UMNO)

P159 – Pasir Gudang – Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin (UMNO)

N42 – Johor Jaya – Datuk Tan Cher Puk (MCA)

N43 – Permas – Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin (UMNO)

P160 – Johor Bahru – Tan Sri Shahrir Abdul Samad (UMNO)

N44 – Larkin – Datuk Yahya Jar (UMNO)

N45 – Stulang – Ang Boon Heng (MCA)

P161 – Pulai – Datuk Nur Jazlan Mohamed (UMNO)

N46 – Perling – Wong You Fong (MCA)

N47 – Kempas – Datuk Ramlee Bohani (UMNO)

P162 – Iskandar Puteri – Jason Teoh Sew Hock (MCA)

N48 – Skudai – Datuk S Kanan (MIC)

N49 – Kota Iskandar – Mohammad Khairi A Malik (UMNO)

P163 – Kulai – Tang Nai Soon (MCA)

N50 – Bukit Permai – Ali Mazat Salleh (UMNO)

N51 – Bukit Batu – Teo Lee Ho (Gerakan)

N52 – Senai – Shen Poh Kuan (MCA)

P164 – Pontian – Datuk Seri Ahmad Maslan (UMNO)

N53 – Benut – Datuk Hasni Mohammad (UMNO)

N54 – Pulai Sebatang – Datuk Tee Siew Kiong (MCA)

P165 – Tanjung Piai – Datuk Seri Wee Jeck Seng (MCA)

N55 – Pekan Nanas – Tan Eng Meng (MCA)

N56 – Kukup – Datuk Md Othman Yusof (UMNO)

Leave a Reply

Top